شنبه 10 خرداد 1399

شرح خبر

کد صفحه: 22125
دسته خبر: عمومی
تاریخ انتشار: 20 مهر 1397 14:8
محل نماز جمعه شهرجدید هشتگرد از مسجد حضرت ولیعصر(عج) به مسجد و مصلی الغدیر انتقال يافت
1397/7/20

محل نماز جمعه شهرجدید هشتگرد از مسجد حضرت ولیعصر(عج) به مسجد و مصلی الغدیر انتقال يافت.

محل برپایی نمازجمعه شهرجدید هشتگرد از روز جمعه 20 مهر ماه به مصلی الغدیر واقع در فاز 3 انتقال یافت.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، حجت الاسلام و المسلمین خدیری امام جمعه شهرجدید هشتگرد، در جلسه هماهنگی برگزاری و انتقال محل نماز جمعه از مسجد حضرت ولیعصر(عج) به مصلی الغدیر با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز عبادی سیاسی جمعه در دین مبین اسلام گفت: همه ما مدیون اقدام ماندگار امام خمینی(ره) در استقرار حکومت اسلامی در ایران اسلامی هستیم و امام راحل نقش بی بدیل در احیای حیات معنوی اسلام داشته اند.
وی یکی از مهمترین وظایف حکومت اسلامی را بر اساس آیات الهی اقامه نماز دانست و گفت: به حمدالله پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد برگزاری باشکوه نمازجمعه در همه شهرهای کشور هستیم که این تجمع عبادی و سیاسی دارای ویژگی ها و تبعات  مثبت فردی و اجتماعی و اثرات داخلی و خارجی بسیاری است.
وی با اشاره به روایاتی از ائمه اطهار و رسول اکرم (ص) ادامه داد: سبقت گرفتن نمازگزاران در حضور در نمازجمعه از اجر و ثواب بسیاری برخوردار است و افرادی که توفیق خدمت به نمازگزاران نمازجمعه از سوی باریتعالی نصیب آنان شده نیز از اجر و ثواب زیادی بهره مند خواهند شد.
وی با تشکر از تلاش های صورت گرفته مجموعه شورای اسلامی، شهرداری و شرکت عمران در آماده سازی مصلی  گفت: به حول و قوه الهی از جمعه این هفته نماز جمعه شهرجدید هشتگرد از مسجد حضرت ولیعصر(عج) به مصلی الغدیر انتقال می یابد.
حجت الاسلام خدیری با اشاره به گذشت بیش از یک سال از برگزاری اولین نماز جمعه مستقل شهرجدید و آماده سازی مصلی این شهر در این مدت کوتاه و تشکر از کلیه ارگان هایی که در این مدت در برگزاری باشکوه نماز جمعه همکاری نمودند ابراز امیدواری کرد با توجه به جدید التأسیس بودن مسجد الغدیر، مسائل مختلف آن همچنان رصد شود و با همکاری شهروندان، مدیران دستگاه های اجرائی و مدیریت شهری هرچه سریعتر رفع گردد.

 

IMG_7777

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا