پنج شنبه 19 تیر 1399

شرح خبر

کد صفحه: 21838
دسته خبر: شورا و شهرداری
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1397 18:13
پیام تسلیت شهردار و اعضای شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم
1397/6/19

در آستانه فرا رسیدن محرم الحرام و ایام سوگواری اهل بیت سلام الله علیهما شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد در پیامی فرا رسیدن این ماه را تسلیت گفتند.
متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

" کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا "

همانا برای شهادت امام حسین(ع) حرارتی در قلبهای مومنان است که هیچ وقت خاموش نمی گردد."پیامبر اکرم(ص)"

محرم یادآور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است. حماسه عاشورا، حماسه انسان های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند. آن اسوه های عشق و آزادگی که نام و یادشان و خاطره ایستادگی و مقاومتشان در تاریخ ثبت و جاودانه گردید و سرلوحه زنده دلان و نیک سیرتان قرار گرفت.

محرم ماه آگاهی، ماه شکوفایی، ماه سوگواری و ماه عشق است محرم مدرسه عشق است که باید در آن درس آموخت. کربلا صحنه نمایش رویارویی حق و باطل و حماسه پرشکوه جانبازی و شهادت طلبی است و امام حسین(ع) بهترین آموزگاری بود که عملأ آموخت تقوا، گوشه نشینی و عزلت از جامعه نیست بلکه موهبتی است که با بصیرت، دانایی و ستیز دائم با هواهای نفسانی و مفاسد اجتماعی به دست می آید.

اینک در سوگ سید و سالار شهیدان و  یاران با وفای ایشان، فرا رسیدن ماه محرم الحرام را به پیشگاه آقا امام زمان(عج) مقام معظم رهبری(دامت ظله العالی) و تمامی عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) خصوصاً مردم فهیم شهرجدید هشتگرد تسلیت و تعزیت عرض می نماییم، امید آنکه عشق به امام حسین (ع) و همدوشی در نماز جماعت ظهر عاشورا، جاذبه الفت دل‌ها باشد و شعور حسینی در تاروپود رخت سیاه عزای شهر تجلی داشته باشد و زمینه‌سازی عاشقانه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) باشد.

 

Photo _2017-10-10_13-18-41

 

Photo _2017-10-10_13-18-21

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا