یکشنبه 26 دی 1400

شرح خبر

کد صفحه: 22207
دسته خبر: شورا و شهرداری
تاریخ انتشار: 11 آبان 1397 11:59
مهندس آقائی شهردار شهرجدید هشتگرد همزمان با نماز جمعه 11 آبان ماه به ارائه گزارش یکساله شهرداری پرداخت
1397/8/11

مهندس آقائی شهردار شهرجدید هشتگرد همزمان با نماز جمعه 11 آبان ماه به ارائه گزارش یکساله شهرداری پرداخت

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، همزمان با یکسالگی مسئولیت مهندس آقائی در شهرداری، شهردار به ایفاد سخنرانی، ارائه گزارش عملکرد یکساله و توضیح  مسائل بر اساس اصل شفاف سازی به شهروندان پرداخت.

در ابتدا ایشان به یکی از بزرگترین و مهمترین مسائلی که شهرهای جدید کل کشور را درگیر نموده است پرداخت. مهندس آقائی با بیان قانون اداره دو مدیریتی شهرهای جدید گفت: در تمامی شهرهای جدید شرکت عمران به عنوان سازنده و متولی ساخت شهر می بایست پس از تکمیل زیرساخت ها، محله ها و فازها، آن ها را تحویل شهرداری نماید تا شهرداری نگهدارنده شهر باشد از همین رو به لطف پروردگار پس از جلسات مختلف تفاهم نامه مشترکی فی مابین شهرداری و شرکت عمران بسته شد که درآن به 2 نکته خیلی مهم اشاره گردیده است. 1)   شرکت عمران در قبال پیش خرید پروانه ساختمانی از شهرداری زمین های با کاربری مسکونی و تجاری به  ارزش 40 میلیارد تومان به شهرداری واگذارنماید 2)  فاز های 1 و 2 و بخشی از فاز 3 به همراه رمپ و لوپ ورودی شهر از طرف شرکت عمران به شهرداری تحویل داده شد.

شهردار توضیح داد: به عبارتی طبق تصمیمات اتخاذ شده خدمات دهی فاز های یک و دو و صرفاً بخشی از فاز 3 توسط شهرداری صورت می گیرد و باقی شهر ازجمله مساکن مهر فاز های 4 و 7 و قسمتی از فاز 3 با پیشرفت فیزیک کمتر از 70 %  توسط شرکت عمران خدمات دهی می شود که ضروری است شهروندان محترم از مفاد این تفاهم نامه آگاه باشند تا مانع از سردرگمی و توقف خواسته های به حقشان در پیچ و تاب های اداری شوند تا برای مثال شهروندی که نظافت، آبیاری درختان، تایل، جدول آسفالت و ... را در فاز 1 و 2 مطالبه می کند به شهرداری مراجعه نماید و  شهروندی که در فازهای 4 و یا 7 طالب حل مشکلات مورد نظر می باشد به متولی اصلی ینی شرکت عمران مراجعه کند.

مهندس آقائی با اشاره به وسعت شهرجدید هشتگرد به عنوان بزرگ ترین شهرجدید کشور و دومین شهر بزرگ استان البرز بعد از کلانشهر کرج با 522 هکتار معبر و خیابان و تعداد ثابت نیروهای خدماتی شهرداری جهت خدمات رسانی بیان کرد: همه ما فرزندان این کشور می باشیم و تلاش داریم در هر جایگاهی جهت اقتدار میهن عزیزمان تلاش کنیم. در حال حاضر با درنظرگرفتن شرایط اقتصادی و مشکلات پیش آمده اقتصادی که ارگان های مختلف را نیز درگیر کرده است و از طرفی اجرای قانون کاهش سهم شهرداری ها از ارزش افزوده، کاهش ساخت و سازها و درنتیجه کاهش صدور پروانه ساختمانی، مشارکت پایین شهروندان در پرداخت عوارض شهری و ... درآمدهای شهرداری را به صورت قابل ملاحظه ای کاهش داده است.

ایشان ادامه داد: یک سال از زمانی که شهرداری را با 15 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته ایم می گذرد و بالطف و نظر خاص خداوند و مدیریت درآمدها و هزینه های شهرداری توانسته ایم در این یکسال 70 درصد بدهی ابتدای سال گذشته را جبران کنیم و همزمان خدمات رسانی و پروژه های عمرانی شهر را سر و سامان دهیم که اجرای سراسری روکش آسفالت، تایل و جدول گذاری محدوده تحت اختیار شهرداری با درخواست های بیشمار شهروندان در اینخصوص امر مهمی است که همچنان ادامه دارد.

شهردار با برشمردن اقدامات گسترده شهرداری در مناطق مختلف شهری دراختیار شهرداری از جمله آسفالت، جدول، احداث پارک های محله ای و ناحیه ای، ساخت جاده های تندرستی، پیگیری و اجرای زیباسازی شهری، ساخت سراهای محله، تجهیز آتش نشانی، جذب سرمایه گذار درخصوص پروژه های تفریحی، ورزشی تجهیزات ایمنی و زیباسازی شهری، اتصال بلوار های شرقی به غربی شهر، پیگیری جدی اسم شهر که با نظرسنجی از شهروندان به سرانجام رسید، پیگیری و انجام نشست های مختلف جهت تعیین تکلیف بیمارستان 120 تخت خوابی، پیگیری همه جانبه تخصیص آب سد طالقان، بهره مندی از پسآب تصفیه خانه فاضلاب جهت آبیاری و توسعه فضای سبز شهری به عنوان معدود شهرهای ارائه دهنده این خدمات در کشور، پیگیری اتمام پروژه جاده طالقان به شهرجدید و ... اظهار امیدواری کرد شاهد اتفاقات بسیار خوبی در شهر باشیم و سال آینده سال شکوفایی شهر خواهد بود.

مهندس آقائی به #سرانه_بالاي_فضاي_سبز_شهرجديد_هشتگرد كه دوبرابر سرانه فضاي سبز شهري كشوري است اشاره و تأکید کرد: #رویکرد_مدیریت_شهری درخصوص فضای سبز و پارک های محله ای، #افزایش_سرانه_فضای_سبز باتوجه به وسعت جغرافیایی شهر و تأمین آبیاری فضای سبز از طریق پسآب تصفیه خانه(سیستم آب غیرشرب) درنتیجه آماده سازی و اجرای زیر ساخت های مورد نیاز آبیاری فضای سبز به صورت مویرگی به تمامی نقاط شهری تعریف شده است كه دراينخصوص جزو معدود شهرهاي كشور هستيم كه سيستم آبياري فضاي سبز مجزأ از سيستم آب شرب شهري را پياده سازي كرده و از آب غيرشرب فضاي سبز را آبياري مي كنيم.

شهردار شهر جدید هشتگرد در سخنرانی نماز جمعه يكي از مشكلات اساسي پيش آمده در چند وقت اخیر را بحث #جمع_آوري_زباله_و #كمبود_سطل_هاي_زباله در سطح شهر عنوان و ضمن عذرخواهي از شهروندان تأكيد كرد: به لطف خداوند متعال مراحل قانوني انعقاد قرارداد و خريد سطل هاي زباله در سطح شهر انجام شده و در چند روز گذشته  مناطقي كه با مشكل مواجه بودند رفع  و يا در چند روز آينده رفع خواهد شد.

ایشان ادامه داد: همچنين درخصوص #سگ_هاي_ولگرد_و_بلاصاحب نيز #١٨٠٠_قلاده_زنده_گيري شده و در حال انعقاد قرارداد با پيمانكار جديد جهت ادامه روند زنده گيري مي باشيم.

اصغرآقائی به لزوم #افزايش_مشاركت_شهروندي در حفظ و نگهداري فضاي سبز و مبلمان شهري، نظافت شهری و امورات فرهنگي اجتماعي شهر اشاره و عنوان كرد:مشاركت شهروندان در پرداخت عوارض ساليانه تنها #٤_درصد مي باشد و ٩٦ درصد شهروندان عوارض سالیانه به شهرداري پرداخت نمي كنند و باتوجه به اينكه شهرداري ها ارگان هاي نيمه خصوصي مبتني بر درآمد-هزينه مي باشند، شهرداري يكي از منابع مهم درآمدي خود درخصوص آباداني و خدمات دهي به شهروندان را از دست خواهد داد و لذا توسعه فضاهاي خدماتي و شهري در گرو افزايش مشاركت شهروندان خواهد بود.

شهردار  به #انعقادقرارداد_بیست_میلیارد_تومانی با شرکت تجهیزات ایمنی راه های کشور اشاره و بخشی از بندهای تفاهم نامه از جمله پایش تصویری سطح شهر،خط کشی معابر و رنگ آمیزی جداول،اجرای المانهای نوری و زیباسازی میادین و پارکها و معابر و گذرهای شهری،نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی و راهنمای مسیر در سطح شهر،اجرای روشنایی معابر و بلوارهای اصلی شهر را جهت شفافیت بخشی به افکار عمومی برشمرد.

 

در پایان مهندس آقائی شهردار شهرجدید هشتگرد ضمن تقدیر از صبوری و شکیبایی همشهریان عزیز از همراهی فرماندار ساعی ، امام جمعه محبوب ، اعضای شورای اسلامی که دلسوزانه پیگیر مسائل و مشکلات شهروندان هستند همراهی شرکت عمران و تمامی دستگاه های خدمات رسان تقدیر و تشکر نمود و اعلام داشت: در انتها روزهای خوب و شکوفایی و توسعه شهر را با بهره برداری از  پروژه های در خور شهروندان در سال آینده نوید می دهم ، و همه شما همشهریان عزیز را به حضور در راهپیمایی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز دعوت می نمایم .

 

Photo _2018-11-02_14-07-13

 

Photo _2018-11-02_14-07-19

 

Photo _2018-11-02_14-07-40

 

Photo _2018-11-02_14-07-16

 

Photo _2018-11-02_14-07-22

 

Photo _2018-11-02_14-07-28

 

Photo _2018-11-02_14-07-31

 

Photo _2018-11-02_14-07-34

 

Photo _2018-11-02_14-07-37

 

IMG_8973

 

IMG_8977

 

IMG_8980

 

IMG_8983

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا