شنبه 10 خرداد 1399

شرح خبر

کد صفحه: 9712
دسته خبر: عمومی
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1394 13:44
دومين همايش قاضي مدرسه در سالن آمفي تئاتر شهرداري شهرجديد هشتگرد
1394/3/11
عمده جرايم خشن ما كه حوزه بزه ديده آن شامل دختر ها و پسر هاي كوچك مي باشد شامل:1- تجاوز به عنف 2- آدم ربايي3- سوء‌استفاده از فيلم ، عكس و ... مي باشد.

 

دومين همايش قاضي مدرسه  با همكاري معاونت فرهنگي- اجتماعي شهرداري شهر جديد هشتگرد،‌اداره دادگستري شهرستان نظرآباد و اداره آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ  با حضور كارشناس برنامه آقاي سهرابي، اوليا و مربيان مدرسه برادران شهيد بغدادي، محدثه،‌ فضيلت در روز دوشنبه مورخه 04/03/94 ساعت 9:30 الي 11  ويژه اولياء مدارس برگزار شد.

معاون فرهنگي- اجتماعي شهرداري شهر جديد گفت: پيرو هماهنگي گروه انجمن اولياي و مربيان اداره كل با دادگستري استان البرز و مديريت آموزش و پرورش با همكاري شهرداري شهر جديد اقدام به برگزاري كارگاه آمورش خانواده شد.

 مجيد رحيمي نژاد ادامه داد: اين همايش به جهت احساس نيازي كه از سوي دادگستري با توجه به اتفاقات ناگواري كه در كشور اتفاق افتاده  با هدف پيشگيري از ارتكاب جرم و بزهكاري در بين جوانان  از مهر سال 93 با مشاركت دادگستري و اداره آموزش و پرورش استان البرز طراحي و برنامه ريزي شده و در راستاي اين طرح مهم ترين پرونده هايي كه در دادگستري وجود داشتند كه جوانان در آن مرتكب جرم شدند بررسي شد تا علت بزهكاري در اين سنين كشف و راهكارهايي به جهت جلوگيري از ارتكاب به بزهكاري آن ها براي خانواده ها ارائه شود.

كارشناس برنامه اظهار داشت: عمده پرونده هايي كه در دادگستري ديده مي شود، پرونده هايي است كه مربوط به روابط دختر و پسر مي باشد.

سهرابي ادامه داد:سن بلوغ در نوجوانان كاهش پيدا كرده و بزرگترين دليل اصلي آن استفاده نادرست از ماهواره است كه اين مسئله مشكلاتي را در پي دارد از جمله بوجود آمدن روابط نامشروع دختر و پسر است.

 وي افزود: عمده جرايم خشن ما كه حوزه بزه ديده آن شامل دختر ها و پسر هاي كوچك مي باشد شامل:

1- تجاوز به عنف 2- آدم ربايي3- سوء‌استفاده از فيلم ، عكس و ... مي باشد.

سهرابي در ادامه مطالب خود گفت: 99 درصد كساني كه مورد بزه واقع شدند حجاب  مناسبي ندارند. در مورد مسأله حجاب فرزند از خانواده تاثير مي پذيرد. فرزندان را از بچگي عادت به حجاب كنبد ولي سخت گيري بيجا نداشته باشيد به خصوص تا قبل از ورود به كلاس چهارم و پنجم كه اوج الگو پذيري فرزند از خانواده است كه بايد خانواده ها به آن توجه داشته باشند.

كارشناس برنامه آخرين مطلبي كه به آن اشاره كردند در رابطه با استفاده نادرست از فضاي اينترنت اشاره داشتند و افزودند خيلي بحث مهمي است و بسيار خطرناك و خانواده ها نبايد به راحتي اين موضوع را ناديده بگيرند.

 

Picture 013

 

Picture 014

 

Picture 018

 

Picture 028

 

Picture 021

 

Picture 031

 

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت ها

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :