دوشنبه 16 تیر 1399

شرح خبر

کد صفحه: 9710
دسته خبر: عمومی
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1394 13:38
اولين همايش قاضي مدرسه در روز ولادت با سعادت امام سجاد عليه السلام با همكاري معاونت فرهنگي- اجتماعي شهرداري شهر جديد هشتگرد،‌اداره دادگستري شهرستان نظرآباد و اداره آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ
1394/3/11
فرزندان با ديدن تربيت مي شوند و همانند خانواده تربيت مي شوند. اگر خانواده از هم بپاشد يا نه طلاق عاطفي بينشان برقرار باشد و بچه ها اين وضعيت را ببينند و اعتياد را ببينند مطمئنا آن را يك موضوع پسنديده طلقي مي كنند چون پدر و مادر را قهرمان و اسطوره زندگي خود مي دانند.

اولين همايش قاضي مدرسه  در روز ولادت با سعادت امام سجاد عليه السلام با همكاري معاونت فرهنگي- اجتماعي شهرداري شهر جديد هشتگرد،‌اداره دادگستري شهرستان نظرآباد و اداره آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ  با حضور معاون دادگستري شهرستان نظرآباد  آقاي قاضي زاده ،  اوليا و مربيان مدرسه دخترانه مهرورزان، مرضيه و حضرت رقيه روز يكشنبه مورخه 02/03/94 ساعت 9:30 الي 11  ويژه اولياء مدارس برگزار شد.

معاون فرهنگي- اجتماعي شهرداري شهر جديد هشتگرد گفت: اين همايش با هدف پيشگيري از ارتكاب جرم و بزهكاري در بين جوانان مي باشد.

مجيد رحيمي نژاد افزود:   از مهر سال 93 با مشاركت دادگستري و اداره آموزش و پرورش استان البرز طراحي و برنامه ريزي شده و در راستاي اين طرح مهم ترين پرونده هايي كه در دادگستري وجود داشتند كه جوانان در آن مرتكب جرم شدند بررسي شد تا علت بزهكاري در اين سنين كشف و راهكارهايي به جهت جلوگيري از ارتكاب به بزهكاري آن ها براي خانواده ها ارائه شود.

به گفته كارشناس برنامه اين جلسه براي اولياء و قشر داراي فرزند ابتدايي مي باشد برگزار شد. طبق آمار آموزش و پرورش در حال حاضر در كل استان البرز 420 هزار دانش آموز محصل داريم كه حدود 85 درصد آن در شهر كرج و 15 درصد در ساير شهرستان هاي استان البرز مي باشد. مقطع ابتدايي مهم ترين سن از نظر تأثيرگذاري بر روي تربيت فرزندان مي باشد.

 قاضي زاده ادامه داد: در تربيت فرزند مهم ترين عامل خانواده مي باشد. اكثرا عامل اصلي سوق فرزندان به سمت بزهكاري، از هم پاشيدگي خانوادگي يا نابساماني خانوادگي( طلاق عاطفي بين زوجين) و اعتياد  مي باشد. لازم به ذكر است كه مهم ترين عامل طلاق مربوط به اعتياد به مواد مخدر و مقدمه اعتياد، سيگار و قليان ( به عنوان تفريح)است. مصرف هر نوع ماده ي دخانيات در خانواده مي تواند مقدمه گرايش به مواد مخدر باشد.70-80 درصد مشكلات جوانان از خانواده است. اگر خانواده ها كنترل و پيشگيري كنند خيلي راحت مي توان كنترل كرد.بچه بايد پدر و مادر را ببيند. پيشگيري بهترين راه براي تربيت است.

فرزندان با ديدن تربيت مي شوند و همانند خانواده تربيت مي شوند. اگر خانواده از هم بپاشد يا نه طلاق عاطفي بينشان برقرار باشد و بچه ها اين وضعيت را ببينند و اعتياد را ببينند مطمئنا آن را يك موضوع پسنديده طلقي مي كنند چون پدر و مادر را قهرمان و اسطوره زندگي خود مي دانند.

يكي ديگر از موضوعات كه روي والدين اثر گذار است استفاده از ماهواره است. ماهواره ها از نظر تربيتي بسيار بسيار نامناسب است. از طريق ماهواره برنامه هاي تخريب فرهنگي براي ما توليد مي كنند. از نظر روانشناسي تكرار يك مطلب در طول زمان باعث تلقين موضوع مي شود. به خاطر همين يك سريال ماهواره يك يا دو سال طول مي كشد و 3 يا 4 بار در روز تكرار مي شود تا عادت و تبديل به يك فرهنگ شود. مجموعه اي از باورها فرهنگ است. هدفشان اين است كه خيلي در برنامه هاي فرهنگي ماهواره تبديل به فرهنگ شود.

دومين علت طلاق و از هم پاشيدگي خانواده ها استفاده از ماهواره است و روي تربيت فرزندان تاثير گذار است. عامل بعدي  استفاده نادرست از فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي و اينترنت  است. فرزندانتان را به هيچ وجه در فضاي مجازي تنها نگذاريد، فضاي مجازي داراي سايت هاي مفيد و مضر مي باشد مهم استفاده صحيح از آن است.

مهم ترين عامل بعدي و اثر گذار بر روي فرزندان مسئله حجاب است، فرزندان از ما حجاب را ياد مي گيرند زماني كه در خانواده حجاب مهم نباشد براي فرزند هم اهميتي ندارد و دروني مي شود كه حجاب اين است و دختر از مادر ميبيند و پسر  حجاب همسر آينده خود را بر اساس  حجاب مادر انتخاب ميكند.

 

 

 Picture 007

 

Picture 008

 

 

 

Picture 004

 

Picture 009

 

Picture 010

 

Picture 011

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت ها

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :